Meme Küçültme Estetiği

Meme (Göğüs) Küçültme

Meme dokusunun normalden büyük olduğu durumlarda meme küçültme ameliyatı (göğüs küçültme estetiği) yapılması uygun olur.

Memelerin büyüklüğüne göre ameliyat planı ve kesi yerleri değişebilir. Çoğunlukla son iz ters T şeklinde kalır. Ancak iyileşme çok iyidir. Yaklaşık 2 yıl sonra neredeyse izler tamamen kaybolur.

Göğüs küçültme yapılırken meme yağ dokusu ve meme süt bezlerinden de çıkartım yapılır. Süt verme ve emzirme işlevlerini etkileyebilir.

Büyük memeler sıklıkla boyun ve sırt ağrıları ile beraberdir. Bunu yanında kıyafet seçimi ve psikolojik zorlukları da vardır. Ayrıca kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir.

Göğüs küçültme ameliyatından sonra tüm bu olumsuzluklar düzelir. Kişi fiziksel ve psikolojik olarak çok daha iyi hisseder.

Göğüs küçültme ameliyatı ve sonrası korkulanın aksine çok rahattır. Belirgin ağrı yoktur. Sadece dikiş yerlerinde sızı şeklinde hafif acıma vardır. Basit ağrı kesiciler ile iyi tolere edilir.

Ameliyat sonrası 3 gün istirahat çoğu zaman yeterlidir. 3 gün sonra banyo yapılabilir. 3 hafta kadar koruyucu sutyen giyilmesi önerilir. Dikişler eriyen dikişlerdir ve dikiş alma yoktur.

Göğüs Büyütme operasyonunda olduğu gibi Göğüs Küçültme operasyonunda da hastalarımızın karar almalarını kolaylaştırıcı 3 boyutlu simülasyon cihazı (Vectra XT 3D) kullanmaktayız.

Göğüs küçültme operasyonu için sonraki hallerini çok merak eden hastalarımız için Vectra ile yapılan ameliyat simülasyonu iyi bir yöntemdir. Cihaza kişinin gerçek göğüs simülasyonu bilgisayar ortamına atılmakta ve kişinin isteğine bağlı olarak daha göğüs küçültme operasyonu olmadan sonraki halini gösterebilmektedir.

Bu durum kişinin hayal ettiği göğüs ölçülerini kendi bedeninde görmesini sağlamaktadır. Sonuç olarak operasyon sonrası kişinin bir sürpriz ile karşılaşmamasını Vectra xt 3D cihazıyla sağlamış olmaktayız.

Meme (Göğüs) Küçültme Fiyatları

Göğüs Küçültme fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

Ücretsiz “Bilgi” ve “Randevu” için biz sizi arayalım.

Ücretsiz Randevu
close slider

Ücretsiz Bilgi & Randevu


Formumuzu doldurun biz sizi arıyalım.