İstanbul Estetik Cerrahisi
İstanbul Estetik Cerrahisiİstanbul Estetik Cerrahisiİstanbul Estetik Cerrahisi

Estetikte Bütünsel Yaklaşım

Vücut Yeniden Şekillendirme

Sadece Liposuction Değil Vücut Şekillendirme

Göğüs Toparlama ve Dikleştirme Estetiği

Göğüs Toparlama ve Dikleştirme

Göğüs Toparlama ve Dikleştirme

Memeler bazen küçük ama sarkık veya büyük ve sarkık veya sadece sarkık olabilir. Bu noktada göğüs toparlama ve dikleştirme ameliyatı on plana çıkmaktadır. Memenin sarkıklığı durumu cerrahi olarak düzeltilme gerekliliğine göre sınıflandırılır.

Meme başı yukarı bakıyorsa kabaca sarkıklık yoktur. Meme başı düz yere paralel ise hafif derecede ve eğer meme başı yere bakıyorsa ileri derece sarkıklık var diyebiliriz. Bu tabiki kolay anlaşılması için basitleştirilmiş bir sınıflamadır. Meme başının yukarıdan köprücük kemiğinden uzaklığı da önemlidir. Bu mesafenin 19-22 cm arasında olması normal kabul edilir. 22 cm’den fazlaysa artık cerrahi olarak dikleştirme ameliyatı ihtiyacı vardır. Bu nokta da hastanın boyu da önemli bir etkendir.

Genellikle düz bir kesi veya küçük bir ters T iz ile yapılabilir. Basit ve hızlı bir ameliyattır.

Göğüs toparlama ve dikleştirme ameliyatları sonrası iyileşme süreci hızlıdır. Aynı küçültme gibi yapılır ama burada fazla meme dokusu çıkarılmaz, onun yerine meme dokusu dikişler ile şekillendirilerek yukarıya toparlanır.

Bazı durumlarda; özellikle meme dokusu yeteri kadar hacimli değilse toarlama ve dikleştirme ameliyatı sırasında meme silikon protezi de yerleştirmek gerekebilir.

3 gün dinlenme yeterlidir. 2 hafta kadar koruyucu sutyen giyilmesi yeterlidir.

Göğüs Toparlama ve Dikleştirme Fiyatları

Göğüs Toparlama ve Dikleştirme fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs Onarımı

Göğüs Onarımı

Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Göğüs Küçültme

Göğüs Küçültme

Büyütme Toparlama

Jinekomasti

Jinekomasti

Ücretsiz “Bilgi” ve “Randevu” için biz sizi arayalım.

Ücretsiz Randevu

Ücretsiz Bilgi & Randevu

Formumuzu doldurun biz sizi arıyalım.