Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz (lazer yardımlı liposuction)

Lazer Lipoliz; Lazer enerjisi kullanarak vücut estetiği yapmaktır. Lipoliz kelimesi yağ hücresini parçalamak anlamındadır.

Bölgesel yağlanmanız var ve de ideal kilonuzun üzerindeyseniz çözüm olarak Lazer Lipolizi tercih edebilirsiniz.

Lazer Lipoliz

Lazer enerjisi yoğun ve odaklanmış ışık enerjisidir. Yoğun ışık enerjisi yüksek ısı oluşturmaktadır. Oluşan bu ısı yağ hücrelerini parçalayarak eritir. Eriyen yağ liposuction ile aspire edilerek dışarıya alınır. Lazerin etkisi sayesinde oldukça homojen bir şekilde yağ alımı sağlanır. Vücudun her tarafından eşit miktarda yağ alımı bu sayede kolaylaşmış olur.   Ayrıca oluşan ısı etkisi ile cilt sıkılaştırması da yapılmaktadır.

Lazer Lipoliz Uygulaması

Lazer lipoliz, küçük alanlara da uygulanabilmektedir. Buna örnek; Gıdı, İç Bacak, Kol Altı, Bel Bölgesi, Sütyen Altı yağlanmalarında, Göbek ve diğer bölgesel yağlanmalarda etkili çözümdür. Lazer lipoliz yapıldıktan sonra özel korseler giydirilmekte ve bölgenin iyileşmesi beklenmektedir. Zaman içinde ölü yağ hücreleri kendiliğinden bitmektedir. Bu süre yaklaşık 3 aydır. Bu süre sonunda o bölgede incelme, selülitlerin yok olması, hacimde küçülme gibi değişimler görülmektedir. Tabi ki yağlar liposuction işleminde olduğu gibi dışarıya da alınabilmektedir (isteğe bağlıdır). Lazer lipoliz lokal anestezi altında da  yapılabilen bir işlemdir. İşlem sonrası aynı gün taburcu olunabilmektedir (gerekli tetkikler yapıldıktan sonra).  Operasyondan ikinci gün sonrası duş alınabilir.

Lazer Lipoliz Operasyonu

Lazer Lipoliz işlemi yağ fazlası olan yerlerin işaretlenmesi ve çizimi ile başlamaktadır. Çizim yapıldıktan sonra işaretlenen bölgeye lokal anestezi uygulanır. Anestezi uygulamasından sonra 10 dakika beklenir ve ardından lazer fiberoptik kablosu yağ dokusu içine gönderilir. Bu kablo ile yağ dokusunun bütün katmanları taranarak analiz edilir. Analiz sonrası verilecek doz ayarlanır ve bu enerji dokuya verilir. Enerji verildikten sonra işlem sonlandırılır. Yapılan işlemler sonrası uygulama yapılan yere dikiş uygulanmaz sadece bandaj uygulaması yapılır. Lazer lipolizin lokal anestezi altında yapılabilmesi, işlem sonrası morluk ve şişliğin olmaması bu işlemin avantajlarıdır. Genellikle her bir bölgeye bir seans yeterlidir, işlem süresi bölgelere göre değişkenlik göstermekle beraber 15 ile 60 dakika arasında değişmektedir.

Lazer lipoliz kimler için uygundur?

Bölgesel yağlanması olan herkes için uygulanabilmektedir. Özellikle diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgeler için idealdir.

Lazer lipoliz ile yağ eritmenin avantajları nelerdir?

>>Bölgesel incelme

>>Cilt toparlaması / sıkılaşması

>>İyileşme süreci uzun

>>Güvenilir olması

>>Ağrı ve morarmanın olmaması

>>Aynı Gün Taburcu Olunması

>>Lokal Anestezi ile yapılabilmektedir.

Lazer Lipoliz Fiyatları

Lazer Lipoliz fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

Liposuction

Liposuction

Klasik Liposuction

Klasik Liposuction

Lazer Liposuction

Lazer Liposuction

Ücretsiz “Bilgi” ve “Randevu” için biz sizi arayalım.

Ücretsiz Randevu
close slider

Ücretsiz Bilgi & Randevu


Formumuzu doldurun biz sizi arıyalım.