Liposuction (Yağ Alma) Operasyonları

Klasik Liposuction

Klasik Liposuction

Lazer Liposuction

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Liposuction

Liposuction (Yağ Alma)

Liposuction (Yağ Alma) denildiğinde ilk aklımıza dış görünüşümüz gelir. Dış görünümünüz Op.Dr. Emre GÖNEN’nin estetik dokunuşları ile yeniden şekillendiriliyor.

Liposuction (Yağ Alma) operasyonu bölgesel incelme ve vücut şekillendirme amaçlı uygulanmaktadır.

Temelde her ikisinde de benzer sistemler kullanılır. Katı formda olan vücut yağlarını dışarı almadan önce parçalamak gereklidir. Bu parçalama işlemi için birçok yöntem ve cihaz vardır.

Yağları parçalamak için LAZER cihazı, VASER cihazı veya POWER vibratör cihazı kullanılabilir. Ayrıca bu işlem manuel olarak da (el ile yağ kırma kanulleri kullanılarak) yapılabilir. Kullanılan cihaza göre isimler verilebilir. LAZER YARDIMLI LİPOSUCTİON vs. gibi. Bu yöntemlerin hiçbirinin üstünlüğü belirgin olarak diğerlerine göre fazla değildir. Her yöntem o yöntemi kullanan hekimin deneyimi ve becerisi ile sınırlıdır. Ancak yağ parçalama işlemi sonrasında yapılan yağları dışarı alma basamağı hepsinde aynıdır ve bu aşama “liposuction“dır.

Çok küçük ve sınırlı alanlara liposuction yapmadan sadece lazer uygulaması ile yağları eritip yerinde bırakabiliriz. Bu işleme LAZER LİPOLİZ denilir. Tanım olarak çok popüler olmasına rağmen pratikte etkisi ve kullanımı sınırlıdır.

Bazen bir alandan aldığımız yağ dokusunu başka bir alana taşımamız gerekebilir. Popo bölgesi, yüz bölgesi, bacaklar, vajina dudakları ve meme sıklıkla yağ dolgusu yaptığımız alanlardır. Eğer yağ dokusu transferi yapılacaksa lazer ve vaser kullanmamak daha iyi olabilir.

Sırt ve bel incelmesi, karın bölgesinin düzleşmesi ile daha çekici bir vücut sadece yağ alma işlemi ile oluşturulabilir. Aynı zamanda da eğer gerekli ise çıkarılan yağlar işlemden geçirilerek meme büyütme ve popo büyütme / yuvarlaklaştırma yapılabilir. bir bölgeden yağ alma ve akabinde başka bir bölgeye yağ verme bir “ VÜCUT YENİDEN ŞEKİLLENDİRME” uygulamasıdır. Aslında ben bu operasyona daha çekici bir vücut formu elde etmek amacı ile “

Liposuction (Yağ Alma) işlemi bölgeye ve miktara göre 1 saat ile 5 saat arasında alınabilir. 100 gr ile 15 litre arasında çeşitli miktarlarda yağ alımı yapılabilir. Yüksek alımlarda hastane kalış süresi ve toparlanma dönemi biraz daha uzundur.

Liposuction (Yağ Alma) operasyonu sonrası dönem ortalama 6-8 litre yağ alınması sonrası 1 hafta istirahat önerilir. Bu dönemde yürüyüş tarzı hafif egzersizler önerilir. 2-3 hafta kadar korse giyilecektir. Yağ alınması sonrasında kavitasyon ve radyofrekans enerjisi ile masaj uygulamaları düzenli olarak yapılarak hastamızın vücudunun şekillenmesine yardımcı oluruz.

1 hafta sonra günlük rutin hayatına geri dönmek mümkündür.

Estetik Cerrahi

Estetik Cerrahi işlemlerinin en sıklıkla yapılan ve Vücut Şekillendirme için tercih edilen yöntem Liposuction uygulamalarıdır. Yapıldığı cihaza göre farklı isimler alan ve estetik cerrahi alanında yağ alma olarak tanımlanan bu işlem Vücudun her yerinde aktif olarak kullanılabilmektedir. İstanbul Estetik Cerrahi Merkezleri içerisinde İstanbul Estetik Cerrahisi olarak Op. Dr. Emre GÖNEN farkıyla hastalarımıza güven ve kaliteli hizmetin farkını yaşatıyoruz. Estetik Cerrahi işlemleri için bizleri; Ülkemizin birçok yerinden, Avrupa’dan, Amerika’dan ve hatta Arap ülkelerinden tercih ederek  gelen hastalarımızın mutlulukları bizin en büyük gurur kaynağımızdır. Estetik Cerrahi  işlemlerinde hastalarımızın öncesi ve sonrası  fotoğraflarını bizlerle paylaşarak sevinçlerini birlikte yaşıyoruz. Bu da bizleri daha fazla gururlandırmaktadır. Hastalarımızla birlikte büyük bir aile olma yolunda emin adımlarla gitmekteyiz.

Liposuction (Yağ Alma) Fiyatları

Liposuction (Yağ Alma) fiyatları uygulanacak operasyona göre farklılık göstermektedir. Uzman hekimimiz ile yapılacak operasyon belirlendikten sonra fiyat bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

Ücretsiz “Bilgi” ve “Randevu” için biz sizi arayalım.

Ücretsiz Randevu
close slider

Ücretsiz Bilgi & Randevu


Formumuzu doldurun biz sizi arıyalım.