Vücut Şekillendirme Estetiği

Vücut Şekillendirme

Bu estetik operasyon son zamanlarda sıkça duyduğumuz bir başlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Asıl kombine yağ alımı olarak bilinmektedir. Bölgesel yağlanmaların geniş bölgelere dağılmasıyla vücut tipi biçimsiz bir hal almaktadır. Yağları alarak vücuda istenilen şekil verilebilmektedir. Fazla yağlar ise vücudun diğer kusurlarını kapatmak veya daha fazla hacim vermek için kullanılabilmektedir. Hatta bu estetik operasyonların başında da Brazillian But Lift yani BBL ameliyatı denilmektedir.

Sonuç olarak fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınıp popoyu şekillendirme için kullanılmaktadır. Yağ miktarına bağlı olarak operasyon süresi değişebilmektedir.

Minimum 2 saat ile maksimum 9 saat arasında genel anestezi altında yapılan cerrahi müdahaledir. 1 gece hastane yatışı verilmektedir.

Yine diğer liposuction prosedürlerinde olduğu gibi burada da korse giyimi son derece önemlidir. Tavsiye edilen kullanım süresi 1 ay olmakla beraber 2 hafta mecburi kullanılmaktadır.

Operasyondan 1 ay sonra istenilen spor dalı aktif bir şekilde yapılmaktadır. Sanıldığı gibi yağların belli bir kısmı erimemektedir. Bu son derece yanlış bir bilgidir. Tam tersine operasyondan sonra ilk 6 ay vücut ödem yapabilmektedir. 6 ayda giden ödemdir. Yağlar kalıcıdır. Eğer kişi profesyonel bir spor dalıyla uğraşıyor ise zaten yağ enjeksiyonu bu kişilere önerilmez. Çünkü yağlar yapısı gereği kasa dönüşebilmektedir. Bu sebeple bu kişilerde daha çok silikon ile büyütme işlemleri önerilmektedir..

Vücut Şekillendirme Fiyatları

Vücut Şekillendirme fiyatları yapılacak operasyona göre farklılık göstermekte olup uzman hekimimiz ile yapılacak operasyona karar verildikten sonra fiyat bilgisi tarafınıza bildirilmektedir.

Ücretsiz “Bilgi” ve “Randevu” için biz sizi arayalım.

Ücretsiz Randevu
close slider

Ücretsiz Bilgi & Randevu


Formumuzu doldurun biz sizi arıyalım.